::Total war series :: Fanweb::

Stránky věnované hře Medieval II Total war.||| Návrat na Homepage,
Datum poslední aktualizace:25.Října 2007


CZIN.eu

Special

Formace

V tomto článku máte popsány formace, které se ve hře vyskytují......

 

Tuto formaci umějí vytvořit spíše kopiníci, ale i některé jiné pěší jednotky. Jedná se o formaci vzájemné ochrany: Kopiníci se zformují do kola (zády k sobě) a nastaví kopí. Tím se vzájemně chrání.

 

Klínová formace

Tato formace se používá u kavalerie, kdy se jednotky postaví do trojúhelníku. Potom jaksi projedou jednotkami nepřátele a snadno je zneškodní. Formace je vhodná pro použití při nájezdech proti jednotkám a také proti ničení obrany.

 

Hradba z kopí

Tuto formaci opět používají kopiníci. Jestli si vzpomínáte na RTW, je to stejná formace jako tehdejší "falanga". Kopiníci vztyčí kopí vzhůru a jakmile přijde nepřátel, rozsekají ho jako kráječ na vajíčka.

Vtipná poznámka: Představte si, že na tuto jednotku útočíte funkcí zhnilé krávy, a krávy se napíchnou na kopí....

 

Střelba v kruhu

Opět inovace formace z RTW: Kantabirijské kolo. Střelecké jednotky (většinou jízdní) se postaví do kola a běhají za sebou, proto je obtížné je zničit. Jednotky při této formaci střílí také.

 


 

Tvorba vlastní formace

Tvorba vlastní formace se provádí vybráním jednotky, kliknutím a držením pravého tlačítka myši při najetí na jednotku v bitevní mapě a táhnutím. Tím si můžete vytvořit vlastní formaci u kterékoliv jednotky, s tou nevýhodou, že formace může být jen rovná, nikoliv např. do kruhu.


 

Tento text je chráněn autorskými právy. Jakákoliv manipulace s textem bude trestána.


Formace Schiltrom
Žádné komentáře
 
Kopírování bez písemného souhlasu autora je zakázáno :: Optimalizováno pro verze IE a rozlišení 1024x768 a vyšší Podpořte web Ikonkou
Uvítáme od vás jakýkoliv příspěvek. Přečtěte si Pravidla.. Všechna práva vyhrazena